mobile-img
Artykuł
Święto pieczonego ziemniaka w Ogrodzie Ekologicznym Gładysiakowie

Korzystając z ostatnich ciepłych dni lata w Ogrodzie Ekologicznym Gładysiakowie w Wirach koło Poznania odbyło się spotkanie informacyjno-integracyjne dla rodziców, dzieci i kadry pedagogicznej pod hasłem: Święto pieczonego ziemniaka.

W pierwszej części Naszego spotkania przedszkolaki wesoło bawiły się na warsztatach ekologicznych, podczas których poznały historię ziemniaka, miały okazję kopać i zasadzić ziemniaki a także karmiły zwierzęta. W tym czasie rodzice uczestniczyli w zebraniu informacyjnym dotyczącym organizacji rozpoczynającego się roku przedszkolnego. Podsumowaniem tej części spotkania było krótkie przedstawienie, które rodzice przygotowali dla dzieci w oparciu o utwór Jana Brzechwy – Na straganie. Występ rodziców okazał się wspaniałą niespodzianką dla dzieci, które nagrodziły „aktorów” gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania wszyscy wspólnie bawili się podczas zabaw integracyjnych przygotowanych przez nauczycielki z naszego przedszkola. W programie nie zabrakło takich zabaw jak: ziemniak parzy, kalambury, mistrz obierania ziemniaków czy spotkanie z poznańską gwarą. Dla chętnych śmiałków przygotowane były również kartoflowe zawody sportowe. Zmagania uczestników zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem, przy którym wszyscy wspólnie rozmawialiśmy, piekliśmy ziemniaki i kiełbaski. Towarzyszyła nam serdeczna, rodzinna atmosfera.

Elementy dekoracyjne ogrodu ekologicznego wykonały nauczycielki naszego przedszkola, te piękne wianki, przy których stoją dziewczynki na zdjęciu zdobiły ekologiczny sad.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za zaangażowanie, entuzjazm i aktywny udział w spotkaniu.

Do zobaczenia w Naszym przedszkolu!

 

Dyplom i scenariusze zostały opracowane oraz przygotowane przez nauczycielki
z Bambini Prywatnego Przedszkola Montessori w Poznaniu.


Autorka
Sylwia Tarkowska
Nauczyciel Montessori