mobile-img
Artykuł
Święta w Bambini
W naszym przedszkolu proponujemy dzieciom wiele atrakcji i niespodzianek w miesiącu grudniu, chcąc wprowadzić dzieci w świąteczną atmosferę.

 

Mikołajki w Bambini

06.12.2021 (poniedziałek)

W programie Mikołajek: mikołajkowa lekcja ciszy, list od świętego Mikołaja, teatrzyk dla dzieci w języku angielskim przygotowany przez nauczycielki z przedszkola Bambini, nauka mikołajkowej piosenki z dedykacją dla świętego Mikołaja oraz mikołajkowa niespodzianka. W tym dniu zapraszamy dzieci w ubrankach w kolorze czerwonym oraz w mikołajkowych czapkach.

 

Pieczenie i ozdabianie pierniczków

10.12 -17.12

Pieczenie pierniczków (również bezglutenowych) odbędzie się w podziale na grupy oraz dni:
W tym dniu dzieci mogą przynieść do przedszkola kolorowe posypki, polewy oraz inne artykuły spożywcze do dekoracji pierników; zachęcamy również do przyniesienia fartuszków, czapek kucharskich oraz wałków do ciasta.

 

Warsztaty przedświąteczne z rodzicami

07.12 -15.12

Wykonywanie ozdób i dekoracji świątecznych.
W godzinach od 13:00 do 15:00 zapraszamy Państwa do Restauracji Rusałka, ul. Golęcińska 27- parking przy wjeździe od strony ulicy Golęcińskiej, dzieci wraz z nauczycielami dojadą na miejsce busem wynajętym przez przedszkole.

Warsztaty przedświąteczne dla Rodziców grup najmłodszych dzieci odbędą się w przedszkolu.

 

Uroczysty obiad wigilijny oraz wizyta Gwiazdora

16.12.2021 (czwartek)

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w strojach odświętnych. W tym dniu nasze przedszkole odwiedzi Gwiazdor z prezentami.

 

Kolędowanie w przedszkolu Bambini

21.12.2021 (wtorek)

Wspólnie zaśpiewamy kolędy oraz pastorałki. W tym dniu odbędzie się również świąteczna lekcja ciszy z materiałami Montessori oraz wysłuchamy świątecznych opowieści w języku polskim i angielskim. Zapraszamy dziewczynki ubrane na biało oraz chłopców w strojach odświętnych. Jeśli dzieci mają ochotę mogą przyjść w strojach aniołków i pastuszków.

 

 

W miesiącu grudniu rozpoczniemy realizację projektu Wszystkie Kolory Świata

Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez UNICEF Polska. Dzieci z naszego przedszkola będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbole pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Więcej informacji o akcji na naszym blogu ->

 

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w grudniowym programie.
Dyrektor oraz Kadra Bambini


Autorka
Justyna Moryson
Nauczyciel języka angielskiego, zastępca dyrektora