Przedszkole

Bambini - Przedszkole z angielskim Poznań Bambini - Przedszkole anglojęzyczne Poznań

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są przez nauczycieli filologii angielskiej, czerpiących satysfakcję z codziennej pracy z dziećmi.

Bambini - przedszkole z językiem angielskim

 

W miesiącu lutym odbyła się, w naszym przedszkolu, rozmowa przez Skype dzieci z grupy Zwinne Kangurki, z dziećmi ze szkoły anglojęzycznej Pueri Domus w Brazylii.

www.pueridomuscuiaba.com.br

 

Dzieci z Bambini, jak i  dzieci ze szkoły w Brazylii przygotowały pytania dotyczące imion przedszkolaków, wieku i pogody.

 

Nasze Maluchy były zafascynowane faktem, ze mimo dzielących nas tysięcy kilometrów mogą porozmawiać w jednym języku.

Takie połączenia przez Skype będą organizowane dla dzieci we wszystkich grupach. Dzięki temu będą one miały okazje wykorzystać zdobyte umiejętności językowe, jak również nauczyć się nowych. 

 


Język angielski w przedszkolu - Pozdrowienia z Brazylii: Film1, Film2.


 

W Bambini staramy się w sposób zorganizowany i usystematyzowany wspierać naturalny proces nauczania języka obcego. Dzieci we wszystkich grupach wiekowych mają codzienny kontakt z językiem, można więc śmiało powiedzieć, iż funkcjonujemy tak jak przedszkole angielsko-polskie.

 

Dla wielu rodziców, którzy decydują się posłać swoje pociechy do przedszkola, ważne jest, aby było to przedszkole z angielskim. Poznań jest miastem, które ma w swojej ofercie ogromną liczbę zajęć, jednakże tylko u nas po opanowaniu danego materiału językowego, dzieci mają szansę pracować indywidualnie na pomocach przygotowanych w myśl metody Marii Montessori, aby utrwalić i zapamiętać określone treści.

 

Nasi nauczyciele, absolwenci filologii angielskiej starają się na co dzień udowadniać, iż język angielski dla dzieci wcale nie musi być językiem obcym. Staramy się, tak jak  przedszkole anglojęzyczne rozwijać kompetencje komunikacyjne, w związku z tym opracowaliśmy program, który ułatwia nam wspomaganie rozwoju tych umiejętności.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o kursy językowe czołowych brytyjskich wydawnictw tj. Macmillan, Oxford University Press, Pearson, Express Publishing, Cambridge University Press.

 

Lektorzy języka angielskiego codziennie zapraszają dzieci na wspaniałą podróż po świecie języka angielskiego z bohaterami znanych dzieciom bajek. Podczas zajęć dzieci bawią się, śpiewają, słuchają ciekawych historyjek, grają, tańczą oraz pracują na specjalnie przygotowanych pomocach dydaktycznych.

Nauczyciele angliści, pracujący równolegle z wychowawcami grupy, przygotowani są również do pracy z materiałem Montessori i są do dyspozycji dzieci przez cały dzień.

 

Nasze motto pracy z dziećmi: „Involve me and I will learn”, czyli „Zaangażuj mnie, a nauczę się” idealnie odzwierciedla nasze  cele- poprzez zaangażowanie dzieci na zajęciach różnymi metodami  i pomocami, uzyskujemy radość i chęć poznawania przez nich nowych treści językowych, co prowadzi do lepszego zapamiętywania materiału i satysfakcji z odkrywania „bajkowego angielskiego świata”.

 

Bambini- przedszkole z angielskim wyposaża dzieci w ogromny zasób słów z języka angielskiego, dzięki temu nasze dzieci znakomicie radzą sobie w szkołach na zajęciach z języka obcego.

 

 __

Język angielski w Bambini - szczegółowy opis