mobile-img
Artykuł
Projekt Kubuś Puchatek
i Przyjaciele

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie”.

Alan Alexander Milne „Kubuś Puchatek”

W ubiegłym miesiącu nasze Przedszkolaki Bambini stały się przyjaciółmi Kubusia Puchatka, realizując projekt edukacyjny pt.: „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.

Była to dla dzieci fascynująca przygoda. Dzieci nauczyły się Kubusiowej powitanki oraz odsłuchały fragmentów ciekawej książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne. Wiele radości sprawiły dzieciom opowiadania o uroczych przygodach wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy.

Po przeczytaniu książeczki dzieci dopasowały rekwizyty przyjaciół Kubusia Puchatka do odpowiednich postaci, osioł zgubił ogon, a Królik kapustę 🙂 , zadanie to sprawiło dzieciom wiele radości.

Dzieci miały również okazję do porozmawiania i przedstawienia swojego najlepszego przyjaciela. Okazało się, że wiele Przedszkolaków ma już swojego przyjaciela w grupie i wiedzą, że warto mieć takiego świetnego kompana do zabawy.

W kolejnym dniu Kubuś Puchatek zostawił dla Przedszkolaków list, w którym wytłumaczył jakie zadania i zagadki czekają na dzieci. Po każdym wykonanym zadaniu i rozwiązaniu zagadki, przyjaciele Kubusia Puchatka zabierali miodek do swojego koszyczka. Ślady Kubusia Puchatka doprowadziły ich do ukrytego ostatniego zadania, które okazało się dla Przedszkolaków nie lada wyzwaniem. Ten łakomy Miś ukrył medale dla dzieci, które stały się nagrodą za perfekcyjnie zrealizowanie zadań.

W kolejnych dniach zrobiliśmy śmieszne zdjęcia w fotobudce i zamieniliśmy się w samego Kubusia Puchatka.

Przedszkolaki w Bambini zaangażowały się w projekt edukacyjny, przyniosły z domów książki, które czytały wspólnie z ciociami nauczycielkami. Znalazły się również pluszowe postacie z tej bajki.

Podczas projektu dzieci bawiły się bardzo dobrze, chętnie uczestniczyły w projekcie, o czym świadczyło zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci, z pewnością będziemy go realizować w kolejnych latach.

Zapraszamy dzieci 🙂


Autorka
Michalina Ratajczak
Nauczyciel Montessori